Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde yine kültür hayatımızda önemli başlıkların açılacağı bir hafta bizleri bekliyor. Sezon boyunca düzenli olarak devam eden söyleşi ve seminerlerin yanı sıra, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, sergi, sinema, tiyatro, çocuk tiyatrosu ve konser kategorilerinde de nitelikli sanatçı ve eserleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Türk Düşünce Hayatından Portreler
Yakın dönem düşünce tarihimizin önemli isimlerinin anlatıldığı Türk Düşünce Hayatından Portreler isimli seminer dizisinin bu ay gerçekleşecek oturumunda Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı; bilhassa 1968'de yazdığı Türkiye'nin Düzeni isimli kült eseriyle, dönemin geri kalmışlığına dair sorgulamalarda bulunan ve "Millî Devrimci Kalkınma Modeli" adını verdiği kuramıyla yakın dönem düşünce tarihimize imzasını atan gazeteci, yazar ve siyaset adamı Doğan Avcıoğlu'nu ele alıyor. Türk Düşünce Hayatından Portreler semineri, 28 Ocak Pazartesi günü saat 19.30'da ZKSM'de gerçekleşiyor.


İslam Sanat ve Estetiği
Ayşe Taşkent'in her ay farklı bir ismi ağırladığı ve İslam sanat ve estetiğini, medeniyetin zaman ve mekân içinde gösterdiği yayılımı dikkate alarak, kavramlar, konular ve ekoller bağlamında değerlendiren "İslam Sanatı ve Estetiği" söyleşi dizisinin bu ay konuğu Prof. Dr. Hüsrev Subaşı. Program, 29 Ocak Salı günü saat 19.30'da gerçekleştirilecek.


100 Yüze İmza ve Söyleşi
Aykut Ertuğrul'un her ay edebiyatımızın birbirinden değerli isimlerini okuyucularıyla buluşturduğu "100 Yüze İmza ve Söyleşi" programının bu hafta gerçekleşecek oturumunda, kitabı Sokaknâme vesilesi ile müzisyen - yazar Sedat Anar konuk ediliyor. İştirak eden ilk 100 katılımcıya yazarın Sokaknâme isimli kitabının hediye edileceği programda aynı zamanda Sedat Anar kitaplarını imzalayacak. Program Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde, 31 Ocak Perşembe günü saat 19.30'da gerçekleşecek.


Sinema: Çılgın Dostlar
Bu hafta sinema salonumuzun kapıları yine çocuklar için açılıyor. 28 - 31 Ocak tarihleri arasında Çılgın Dostlar filmi 13.30 - 16.00 ve 19.00 seanslarında kültür merkezimizde izlenebilecek.


Haftalık Bülten

ZKS Günün Etkinlikleri

19 Ağustos 2019 Pazartesi|Tüm Etkinlikler

ŞUBAT