Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, açılışını gerçekleştirdiği "Çizginin Ötesinde" sergisi ile sanat hayatının 41. yılında usta çizer Hasan Aycın'ın eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Hasan Aycın "Çizginin Ötesinde" Karikatür Sergisi ZKSM'de Açıldı
Sanat ve edebiyat dünyasının birçok önemli isminin yer aldığı sergi açılışı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy'un katılımıyla gerçekleşti. Serginin küratörü M. Lütfi Şen, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu minik bir sergi ama zaten Aycın'ın işlerinin ötesinde büyük sergilerin olmasından yana değilim. Sergide göreceğiniz çizgiler her birinizin içerisinde bir ayna tutacaktır. Çünkü o dertler sizde varsa tercüman olacak. Her bir eserin karşısında gerçekten vakit geçirmenizi tavsiye ederim. Vakit geçirdikçe içinize işleyen bir yol göreceksiniz ve o yolda bu çizgiyle buluşacaksınız. Belki de hiç karşılaşmadığınız bir deneyimi Hasan Aycın'ın kılavuzluğunda yaşayacaksınız."
Sanatçının tarzı, tavrı, eğildiği konular, hassasiyetleri ve detaylarında kendi yaşamının izlerini saklayan eserlerinden oluşan "Çizginin Ötesinde" sergisi, 27 Aralık tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak.

"Sanatının 41. Yılında Hasan Aycın" Paneli"
Çizginin Ötesinde" sergi açılışının akabinde, moderatörlüğünü Cemal Şakar'ın üstlendiği, yazar Ali Emre ve Güray Süngü'nün, yönetmen Murat Pay'ın da konuşmalarını gerçekleştirdiği "Sanatının 41. Yılında Hasan Aycın" paneline, sanatçının yakın dostları, karikatür sanatının takipçileri ve okurları yoğun ilgi gösterdiler.


Hasan Aycın'ın Çizginin Ötesinde Sergisi

ŞUBAT